Ловля щуки в траві восени

Приманки для осінньої ловлі щуки на мілководних ділянках. Способи їх проведення.

Щука, як і будь-яка риба, восени нерідко виходить на мілководні місця, які прогріваються швидше, ніж глибокі плеса і вири. Погрітися перед зимою на сонечку. Це потім з усталеними холодами хижак піде в темні глибини. А поки щуку вільно полювати на берегових мілинах, суцільно зарослих травою і теплих в цей час з-за мелководности і закритості від припливу холодних хвиль. І подібна рибалка має свої дуже специфічні особливості, так як вона нерідко буває у віконцях і протоках прямо серед рослинності.

Щоб ловити щуку в таких «жабовниках» потрібні особливі обманки і краще на тонкій волосіні, що надає їм природний рух у воді. Головна вимога до принадам — вони повинні бути не зацепляющимися. А, враховуючи, що нерідко ловля проводиться в місцях замулених і часто затопляющихся вагається рівнем водосховища, то успішними і результативними можуть стати різні силіконові принади у вигляді черв’яків. Чому? Це пов’язано з тим, що щука часто буває набита хробаками, як кажуть, по самі зябра, настільки вона активно живиться черв’яками, що виповзають із затоплених низин. Ймовірно, в таких місцях тримаються щуки, пристосувалися харчуватися хробаками, що частіше буває там, де в прибережній зоні водойми мало дрібної рибки і мальків.

Вэки

Для ловлі на мілководних ділянках та в «жабовниках» все частіше стали застосовувати спосіб лову, який відомий як wacky. У дослівному перекладі вэки трактується як «безглуздий черв’як», «дурний черв’як», що пояснюється дивними рухами приманки, тим не менш, схожими на судомні руху живого черв’яка, який впав у воду. Такий «стиль» проводки силіконового черв’яка досягається нестандартним способом його насадки, де принада проколюється не вздовж, як на офсетному гачку, а – впоперек, як живий черв’як на гачку. Правда, тут його не насаджують «панчохою», а залишають з двома вільно рухаються кінчиками. Нерідко такі метушливі черв’яки з силікону викликають у хижака більший інтерес, ніж інші приманки. Для лову широко застосовуються різні силіконові черв’яки. Нерідко їх виготовляють прямо на рибалці з виброхвостов і рипперов, просто відрізаючи у приманки отвисшее черевце і хвіст. В якості матеріалу для приманок зазвичай використовується їстівна резина. Часто дуже ефективним буває спосіб вэки, коли штучний черв’як падає в віконце серед рослинності. Це виглядає дуже природно, як якщо б у траву впав живий черв’як, судорожно звивається і опускається на дно.

Гачки для вэки застосовуються великі, напівкруглої форми. Вони трохи схожі на коропові гачки. На таких спеціальних гачках нерідко є захист від зачепів, як на блеснах-незацепляйках. Крім цього є і подгруженные гачки для лову на вэки. Вони нагадують легку джиговую голівку і важать близько 2 р.

Спосіб проводки – ривковий, що змушує приманку звиватися, йти на дно, спливати, словом здійснювати природні для потопаючого черв’яка руху.

Інші принади

Для лову в траві використовуються і інші м’які приманки-незацепляйки, гачок яких встановлюється в тілі приманки, а точніше – у виїмці виброхвоста. Зазвичай для лову застосовуються офсетні гачки. Крім цього, останнім часом все частіше застосовуються різні штучні ракоподібні, які можуть мати запах і смак креветок, раків, макрелі, що, як не дивно, викликає апетит у вітчизняних щук… Крім того приманки володіють високою насиченістю сіллю, так як це теж їстівний силікон, який подразнює смакові рецептори хижаків і робить віброхвости значно важче до такої міри, що при лові в траві, вони не вимагають додаткової підвантаження. Оскільки на рибалку не потрібні далекі заброси і проводка нерідко здійснюється поверх рослинності, то вантажу можна взагалі не використовувати або ставити легкі вантажі вагою не більше 3 р. До того ж глибина в місці лову на прибережній берегової лінії або на трав’янистому мілководді річки рідко становить більше метра.

Для лову зазвичай застосовується ривковий спосіб проводки – твичинг, який змушує приманку провалюватися в віконця серед трави, плисти нерівній «ходою» у чистих прогалах і знову борсатися в траві. І азартна щука не витримає – обов’язково атакує приманку…

Олександр Токарєв і

Раджу прочитати:

Ловля щуки з льоду по перволедью

Якщо щука не бере на блешню

Самостійне виготовлення силіконових приманок

Перейти на наш канал в Яндекс Дзен

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: