Карась теплої осені

Карась теплої осені

Ловля карася на фідер. Оснащення та стратегія лову. Найпопулярніші наживки. Вибір прикормки.

Ловля карася вважається однією з найбільш затребуваних і популярних серед рибалок любителів цього захоплення. Ймовірно, це пов’язаність язано з тим, що в такій тихій ставкової ловлі є своя принадність, зрозуміла лише присвяченим. Лінивий сельський карась може жити в будь-якій калюжі і приносити радість, як місцевім хлопчакам літнім, так і рибалкам. У період теплої осені карась клює не менш активно, ніж влітку. Ловлять його частіше маховою вудкою.

Альо для іншого карася, якого на Нижній Волзі називають «буффало», тонкі волосіні і кволі поплавці-голки – слабка зброя. Це вже справжній боєць, майже короп. І тут потрібно фідер – англійська донка, яка здатна працювати на течії. І в той же час – це чуйна снасть. Поплавок тут замінює тонка вершинка карбонового фідерного вудилища, яка називається «квивертип». Таких квивертипов в комплекті фідера зазвичай буває три штуки, але їх вистачає під різні навантаження. А навантаження від перебігу буває чимала, особливо на стрімкій і глибокій річці. Тому і вудилища поділяються на три основних види: медіум, хеві і екстра-хеві. Крім того вудлища екстра-хеві дають можливість закинути годівницю і наживку максимально далеко.

Фідер для лову

Зазвичай використовується вудилище класу медіум. Це – середній клас. Рідко хто буде ловити на самій сільній течії. Все одне рибалка вибирає місце, де протягом чи є в протилежний берег, а значить, у цього берега утворюється помірне або зворотна течія. Зазвичай вудлище середнього класу медіум має довжину 3 м і тест 50-80 грамів. Але якщо буде потрібно, то застосовується вудилище з тестом близько ста грамів. Це вже клас хеві. Довжина такого вудилища може становити 3,6 або 3,9 м.

Найчастіше на протязі застосовуються прямокутні годівниці-клітини вагою 45-75 грамів. На помірному і слабкій течії досить годівниці вагою 40 грамів. Але у рибалки завжди повинен бути в запасі набір годівниць різної ваги.

Тепер про волосіні. На протязі недоцільно застосовувати монофильную волосінь, яка за рахунок своєї еластичності вигинається широчезною дугою, що позбавляє снасть чуйності і робить її некерованою. Потрібна «плетінка», тобто, плетінь шнур. Він абсолютно не має еластичності і ріже воду, як ніж масло. І тоді снасть чуйно реагує на саму слабку поклевку. Діаметр шнура – 0,14-0,17 мм, Але бажано ставити перед годівницею гуму – (фідер гам). Він вбереже снасть від руйнування при різких прискореннях.

Котушку краще застосовувати матчеву. Вона має неглибоку і широку шпулю, що запобіжить переплетення і петлі на шнурі.

Що стосується крючков, то краще брати фірмові вироби. Гачок прив’язана язується до повідця з монофильной волосіні завдовжки 60-70 див.

Прикормка повинна бути фідерна, як більш в’їхав язка. Для наповнювача варіть «салапинскую» кашу, рецепт якої неважко знайті в інтернеті. Каша складається з перлової, пшоняної, ячної, кукурудзяної крупи з додаванням нерафінованої олії і ванілі.

Найпопулярнішою наживкою є, звичайно, черв’яки в поєднані з опарышем, як з червоним, так і з білим. У період теплої осені нерідко результативніше буває консервована кукурудза, як і влітку, наприклад, «Бондюель». Також застосовується горох, манка, манна бовтанка, умятый хліб. Широко використовуються діпи та спреї.

Тепер про стратегію лову

Ловля починається з вибору місця. Головне відшукати свал, бровку. Тут зазвичай і тримається риба, особливо у верхній частині бровки, де є рослинність і черепашників. Для цього спочатку робиться максимально далекий заброс маркерного грузика, відраховується час його падіння на дно. Потім можна зробити ще кілька закидів ближче до берега. Так визначається приблизна глибина. Після цього робиться проводка маркера по дну. По характеру його руху визначається рельєф дна. Підйом грузика і помітний опір покаже потрібну бровку. І тут треба заклипсовать шнур на котушці. Це і буде потрібна для лову дистанція. Потім на протилежному березі річки відзначається візуально якийсь орієнтир, робиться в його бік занедбаність декількох годівниць, наповнених підгодовуванням, альо без повідка. Так створюється закормочное пляма на дні, куди підійде риба. І тепер настає час лову.

Олександр Токарєв і fishx.org

Раджу прочитати:

Річкові карасі

Найпопулярніша оснастка для ловлі карася. Як зв’язку зв’язати «пружину»?

Ловля на фідер

Перейти на наш канал в Яндекс Дзен

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: