Особливості зимової риболовлі на Волзі

Зміст

Особливості зимової риболовлі на Волзі

Ловити рибу взимку цікаво, оскільки в цей період часто вдається зловити справжній трофей. Особливо цікава зимова риболовля на Волзі, де водиться багато різної великої риби. Відразу відзначимо, що від обраного місця буде залежати багато чого. Ближче до берега відмінно буде ловитися плотва, підлящик дрібний і середній окунь. Однак якщо мета зловити велику рибу, то слід відправитися якомога далі від берегової лінії і основного скупчення рибалок.

 • 2. Як ловити на Волзі судака взимку
 • 3. Як ловити щуку взимку на Волзі
 • Особливості та нюанси лову на Волзі в зимовий період

  Отже, почнемо з того, що затримуватися навіть на самому перспективній ділянці річки більше ніж на 5 хвилин при відсутності клювань не варто. Важливо розуміти, що при лові з льоду приманкою вдається дослідити п’ятачок в кілька квадратних метрів. І якщо риби на ньому немає, то підходу до приманки можна не дочекатися і за весь світловий день.

  Зимова риболовля передбачає постійне пересування по льоду в пошуку риби. Рибалці доводиться свердлити величезна кількість лунок і пройти не один кілометр по льоду, поки вдасться відшукати активну рибу.Риба взимку намагається якомога менше рухатися і навіть якщо вона і помітить наживку, але та виявиться на великому від неї відстані, то вона її швидше проігнорує, особливо якщо буде знаходитися не в фазі активного полювання.

  Плануючи відправлятися на Волгу взимку, слід підготуватися відповідально і це стосується не тільки снастей і приманок, а й одягу, а також льодоруба, леза якого повинні бути гострими. Можна порекомендувати льодоруб Heinola, за допомогою якого вдається просвердлити лунки в товстому льоду швидко і з мінімальними фізичними зусиллями. Також обов’язково під рукою протягом усього процесу лову повинні знаходитися пешня, за допомогою якої буде розширюватися лунка при затриманні трофейної риба і багорик, яким підведена велика риба витягується з лунки.

  Багато в чому успіх зимової ловлі на Волзі залежить від мобільності рибалки, а також його вміння правильно визначати перспективні місця для ловлі. Відзначимо, що протягом дня клювання великої риби можуть бути одиничними, тому до них слід бути готовим. Кожна клювання повинна закінчуватися результативною подсечкой і це можливо тільки при максимальній уважності.В якості приманки можна використовувати різні варіанти, все залежить від того на яку рибу націлений рибалка. Однак виходячи на лід, рекомендується завжди в достатній кількості мати мінімум 5-6 різних варіантів насадок.

  Великий хижак на Волзі успішно ловиться штучними приманками, але тільки за умови сприятливої ​​погоди. Якщо його активність буде низькою, то спровокувати хижака на атаку вдасться, тільки якщо підсунути йому під ніс природну наживку. На Волзі рибалки найчастіше застосовують кільку, яку купити можна в місцевих рибальських магазинах.

  Зимова ловля на відвідної поводок

  Головна перевага оснащення в тому, що приманка залишається постійно в русі, а риба, торкаючись до неї, не відчуває опору. Конструкція зимового відвідного повідця ні чим не відрізняється від оснащення для лову влітку. До основи основної жилки прив’язується грузило, вага якого визначається з урахуванням сили течії і глибини.
  Відвідної поводок для лову судака
  Відвідної поводок для лову судака
  Як ловити судака взимку: вибираємо приманки, готуємо снасті
  Як ловити судака взимку: вибираємо приманки, готуємо снасті
  Весняна ловля щуки на спінінг
  Весняна ловля щуки на спінінг

  На відстані від вантажу приблизно 15-20 см монтується потрійний вертлюжок, до бічної частини якого прив’язується повідець з флюрокарбоновой волосіні перетином 0,2 мм.Гачок на поводок встановлюється одинарний з довгою цівкою. Таке оснащення підійде для лову, як мирної риби, так і судака. Якщо приманкою зацікавиться щука, то розраховувати на її упіймання не варто, так як вона легко перекусить поводок.

  У розглянутій оснастки є один недолік, при вилученні з лунки гачок може зачіпатися за кромку льоду. Якщо це відбувається, то звільнити його можна за допомогою черпака або багорика. Виключити подібну неприємність можна, якщо лунки пробуріваются під невеликим нахилом відносно напрямку течії.

  Переважно таким оснащенням ловлять судака, тому в якості приманки на гачок насаджується жива рибка або морожена кілька. При гарній активності хижака можна на гачок насадити їстівну гуму довжиною 4-7 см. Крім судака може клюнути великий окунь і щука. Якщо станеться кілька щучих клювань, то рекомендується на поводок прикріпити тоненький металевий повідець. Однак відразу відзначимо, що його присутність знизить кількість клювань судака.

  Ловля на зимові балансири і болісно

  Плануючи використовувати для лову штучні приманки (балансири, блешні), важливо правильно підібрати переріз основної жилки.Крім цього варто відзначити, що ловити рибу цими варіантами приманок можна тільки на ділянках водойми з несильним плином, в заплавах, за островами, а також в місцях, де утворюється «зворотне» перебіг.

  Для лову щуки в зимовий період підходять блешні з повільною і плавною грою, на дрібних ділянках можна пробувати ловити хижачку звичайними блешнями, що коливаються, які застосовувалися в осінній період. На ділянки з глибиною 3-4 метри варто підібрати варіанти іншого типу, наприклад, Lucky John або Mebaru які відрізняються об’ємним тілом і мають дуже повільну гру. Їх використання передбачає виконання плавних рухів.

  На великій глибині щуку найзручніше ловити важкими балансирами, маса яких може перевищувати 18 грам. У рибальських магазинах приманки для зимової ловлі хижака продаються в великому асортименті. Рекомендується відправлятися на рибалку з пристойним запасом штучних приманок різних не тільки за вагою, але і формою, а також колірному відтінку.

  Як ловити на Волзі судака взимку

  Отже, судак зустрічається найчастіше на глибоких ділянках, тому відразу слід відправлятися на ділянки з наявністю глибини більше п’яти метрів.Ловити його можна як штучними приманками (блешня, блешня, балансир), так і природними (живець, кілька) використовуючи зимовий відвідної поводок.
  Вибираємо приманки і снасті для лову щуки влітку
  Вибираємо приманки і снасті для лову щуки влітку
  Вибір снасті для лову на блешню взимку
  Вибір снасті для лову на блешню взимку
  Ловля судака в січні!
  Ловля судака в січні!

  Вибирати для лову слід ділянки з уповільненим плином. Найперспективнішим місцем буде ділянку з твердим дном і наявністю корчів або інших об’ємних підводних перешкод, за якими хижак може ховатися. Бурити лунки для лову необхідно в декількох метрах від ями, тобто на її виході, безпосередньо над самою ямою клювання відбуваються рідко, оскільки в ній варто неактивний хижак.

  Лунки на обраному ділянці рекомендується свердлити через кожні два метри. Опустивши приманку на дно поспішати відразу її піднімати не потрібно. Слід витримати невелику паузу, після цього акуратно постукати приманкою по дну і тільки якщо клювання не пішла повільно відірвати її від дна на висоту не більше 20 см. Після цього приманку повертають до первісної точку, і все повторюється заново. Якщо клювання протягом семи хвилин не було, переходимо на наступну лунку.

  Підсікати судака потрібно різко, якщо жало гачка не проб’є щелепу риби, то 90% піде сход і трапитися це може прямо у лунки. При виведенні судака не можна допускати, щоб волосінь ослабла, це також може стати причиною сходу риби. Підвівши хижака до лунки, брати його рекомендується за допомогою багорика, який заводиться рибі під зябра.

  Як ловити щуку взимку на Волзі

  Велика щука на Волзі в зимовий період трапляється переважно на глибині понад вісім метрів. Однак можна зловити пристойний екземпляр і на глибині всього 3-4 метра, але за умови, що на ділянці дно буде захаращене корчами.

  На великій глибині найзручніше ловити щуку важкими балансирами, які зовні будуть сильно схожі на малька. Також підійдуть і приманки типу Mebaru або Rattlin. На дрібних ділянках рекомендується зупиняти вибір на блешнях вагою 5-7 грам.

  Що стосується снасті, то вона повинна відрізнятися міцністю, в якості основної волосіні підійде варіант з перетином 0, 3 мм, обов’язково приманку до основи волосіні необхідно кріпити через металевий або вольфрамовий повідець довжиною 15-20 см.

  Піймавши щуку, особливо велику поспішати з виведенням не слід.З особливою обережністю потрібно підводити хижачку до лунки, з якої витягати її слід за допомогою багорика.

  Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
  Добавить комментарий

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: